O nas

Nasza firma powstała w 1998 roku.

 

Pierwsze projekty tworzyliśmy już na studiach w latach 80-tych. Jest to kontynuacja tradycji rodzinnych. Architektem była moja matka, Zdzisława Kramarz a ja poszedłem w jej ślady. Od czasu studiów miałem okazję bywać na wielu budowach, współprojektować i w miarę doświadczenia samodzielnie opracowywać projekty różnych obiektów.

 

Współpraca z moim starszym kolegą, doskonałym architektem Andrzejem Fedakiem, dała mi praktyczne podstawy rzemiosła zawodowego, przyjaźń i satysfakcję.

 

Prace projektowe kontynuowane przez ponad 20 lat przyniosły wiele realizacji domów jednorodzinnych, przebudów oraz 2 zrealizowane kościoły – współpraca z inż. arch. Andrzejem Fedakiem: w Koninkach koło Mszany i Męcinie koło Nowego Sącza.

 

Za granicą, w Kuwejcie supermarket “Americana” (współpraca, centrum hotelowe Ghardaka nad Morzem Czerwonym, w Egipcie oraz nadzór nad realizacją centrum telekomunikacyjnego Shuaikh w mieście Kuwejt).

 

W latach 1990-1997, działalność projektowa i realizacje dotyczyły głównie domów jednorodzinnych, w roku 2000 zrealizowana została przebudowa 4 domów szeregowych na ulicy Wielkotyrnowskiej 15,17,19,21.
Obejmowała ona pełną obsługę projektową i kierownictwo budowy.

Współpraca z młodymi architektami z Gliwic, głównie firmą An-Archi Group architekta Tomasz Kacprowicza, zaowocowała powstaniem i realizacją pawilonu handlowo-biurowego przy ulicy Zakopiańskiej w Krakowie.

 

Kilkuletnia współpraca z architekt Katarzyną Kmitą, przyniosła ciekawe koncepcje obiektów handlowo – biurowych np. budynek mieszkalno-usługowy przy ulicy Mogilskiej, koncepcja kompleksu budynków mieszkalnych w Rząsce, budynek oficyny przy ulicy Smoleńsk w Krakowie.

 

Od roku 2007 projektujemy we współpracy z architektem Gabrielą Kołodziejczyk obiekty o zróżnicowanym przeznaczeniu i funkcjach.

 

W roku 2013 zrealizowaliśmy największy projekt firmy: kompleksową przebudowę i rozbudowę zakładu produkcji spożywczej „U Jędrusia” w Wieliczce przy ul. Jedynaka. Jest to jeden z najnowocześniejszych zakładów tego typu w Polsce południowej. Realizacja prac projektowych, budowa i oddanie fabryki do użytku trwały około jednego roku.

 

Nasz zespół wspomagają specjaliści:

 

konstruktorzy: Rafał Grzywacz – konst.RA, Renata Szermer Zaucha
instalatorzy: Wioleta Tymofiejewicz, Monika Małek-Szela
branża elektryczna: Antoni Słaboń – INEL
drogowcy: Marta i Maciej Mardyła

 

Zapraszamy do współpracy

Zdzisław Kramarz
mgr inż. arch.